Doğal Muhabbet Kuşu Yemi

Boyutlar

400 gr
Champion Doğal Muhabbet Kuşu Yemi kuşların genel sağlıklarını ve formlarını korumaları için gereken tüm besin maddelerini içerir.

Komple Besin: Muhabbet kuşlarının ihtiyaç duydukları tüm besin maddelerini doğru oranlarda içerir.
Kolay Sindirim: İçeriğindeki doğal tohum ve tahıllardan kaynaklı dengeli lif yapısı sayesinde sindirim kolaylığı sağlar.
Canlı ve Parlak Tüyler: Doğal tohum ve tahılların içerisindeki yağ ve vitaminler kuşların canlı ve parlak tüylere sahip olmasına destek olurlar.
Doğal Tohumlar: İçeriğindeki özenle seçilmiş doğal tohum ve tahıl karışımı muhabbet kuşlarını eksiksiz besler.
Besleme Şekli: Muhabbet kuşunuz ihtiyacı olan yem miktarını kendi belirler. Yemlik ve suluklarının günlük olarak temiz ve dolu olmasına özen gösterin. Champion Doğal Muhabbet Kuşu Yemi kuşunuzun tüm ihtiyaçlarını karşıladığı için veteriner hekiminizin özel bir tavsiyesi olmadığı sürece ekstra vitamin ya da mineral takviyesi vermenize gerek yoktur.
Bakım Önerileri:
• Bir papağan türü olan muhabbet kuşları, evcil hayvan beslemek isteyenler için sevimli, hesaplı ve zahmetsiz bir çözümdür. Bu kuşlar, insanlarla çok iyi dost olur, evinize pozitif enerji getirir ve moralinizi yüksek tutarlar.
• Muhabbet kuşları neşeli ve ilgi isteyen hayvanlardır. Muhabbet kuşunuz tek ise, sürekli olarak onu sevmeli, onunla konuşmalı, omuzunuzda gezdirmeli ve evin içinde bol bol uçmasına, sizinle oynamasına izin vermelisiniz. Elinizden beslemek, sık sık öpmek, onunla konuşmak kuşunuzun neşesini artıracaktır.
• Muhabbet kuşları çok hassastırlar. Soğuk, rüzgarlı ortamlarda ve cereyanda kalmamalıdırlar.
• Yem ve suyuna dikkat ediniz. Yemliğinin üzerindeki kabukları 2 günde bir üfleyiniz ve yemliğin üzerine taze yem koyunuz.
• Geceleri uyuyabileceği sessiz ve ışıksız bir ortamda tutunuz.
• Su kabındaki suyu 2 günde bir yenileyiniz.
• Gagasını bilemesi için kafese gaga taşı benzeri ürünlerden koyunuz.

DOĞAL MUHABBET MİKSİ %
Sarı Darı Yellow Millet 51,0
Kırmızı Darı Red Millet 16,0
Ak Darı White Millet 11,0
Aspur Tohumu Safflower Seed 11,0
Keten Tohumu Flax Seed 4,0
Yulaf Oat 3,0
Özel Kuş Bisküvisi Bird Biscuit 3,0
Nijer Tohumu Niger Seed 1,0